Jacek Bogacz, Organizator Świdwińskiej Ligi Tenisa Ziemnego, 78-300 Świdwin, ul. Bat. Chłopskich 1

Drukuj

Pierwszy powojenny turniej w Świdwinie : Rok 1976

włącz . Opublikowano w Aktualności

paszel3Przed II wojną światową w Świdwinie również były korty tenisowe. Znajdowały się one na terenie parku miejskiego obecnego „dużego parku” przy ulicy Drawskiej . Korty niestety zostały zniszczone.

Pierwszy powojenny turniej w tenisie ziemnym w Świdwinie odbył się 8 maja w 1976 roku . Zawody odbyły się na nowo wybudowanym korcie tenisowym , który mieścił się przy ulicy Wojska Polskiego . Kort ten powstał dzięki inicjatywie ówczesnego komendanta milicji obywatelskiej kpt. : Tadeusza Harasimowicza .

Wyniki turnieju :

W finale spotkali się Franciszek Paszel z Bronisławem Wierszyckim , podczas meczu finałowego rozegrane zostały trzy sety. Wszystkie trzy wygrał Franciszek Paszel w stosunku 6:3 , 6:2 , 6:1 , sędzią głównym zawodów był Tadeusz Harasimowicz , który po finale wręczył zwycięzcy pamiątkowy puchar sponsorowany przez Gracjana Martulę.

Trofeum to zostało przekazane na rzecz Świdwińskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego „Smecz” i obecnie znajduje się w siedzibie stowarzyszenia w Świdwinie przy ulicy Batalionów Chłopskich 1.