Jacek Bogacz, Organizator Świdwińskiej Ligi Tenisa Ziemnego, 78-300 Świdwin, ul. Bat. Chłopskich 1      

Drukuj

Regulamin Świdwińskiej Ligi Tenisa Ziemnego

włącz . Opublikowano w Aktualności

logo

REGULAMIN

Świdwińskiej Ligi Tenisa Ziemnego

 

Świdwińska Liga Tenisa Ziemnego organizowana jest pod patronatem

Dyrektora Parku Wodnego „RELAX”

Cel : Świdwińska Liga Tenisa Ziemnego (zwana dalej: ŚLTZ) została stworzona z myślą o podnoszeniu indywidualnych umiejętności gry w tenisa ziemnego jej uczestników, dlatego mogą do niej przystąpić gracze o różnym stopniu zaawansowania. Celem nadrzędnym ŚLTZ jest przyjemne i aktywne spędzanie czasu, dobra zabawa oraz rozpowszechnianie tenisa ziemnego wśród mieszkańców powiatu świdwińskiego.

Mecze ligowe odbywać się będą w sezonie letnim od poczatku maja do końca września na kortach tenisowych o nawierzchni ziemnej, znajdujących się w Świdwinie przy stadionie miejskim. 

ORGANIZATOR LIGI : Jacek Bogacz 
tel.: 669 444 584   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. W ŚLTZ mogą grać wyłącznie zawodnicy będący mieszkańcami powiatu świdwińskiego, którzy ukończyli 16 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej.
  2. Każdy z uczestników ŚLTZ w ramach ligi może rozegrać maksymalnie dwa mecze tenisowe ( mecz i rewanż ) z każdym zarejestrowanym członkiem ligi w jednym sezonie.
  3. Każdy ligowy mecz tenisowy rozgrywany będzie do dwóch wygranych setów, przy czym w każdym meczu do podziału pomiędzy jego uczestników jest 5 punktów. Za  wygrany mecz w stosunku 2:0 (w setach) wygrywający zdobywa 4 punkty, a przegrywający 1 punkt. Za wygrany mecz w stosunku 2:1 (w setach) wygrywający zdobywa 3 punkty a przegrywający 2 punkty. Dodatkowo do punktacji ligowej punkty zdobywa się podczas turniejów organizowanych przez Świdwińskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego "Smecz". Za wygranie turnieju zawodnik zdobywa 20 punktów , za zajęcie drugiego miejsca 10 punktów , za zajęcie trzeciego miejsca 5 punktów , za udział w turnieju 1 punkt. Punkty zdobyte w sezonie ligowym zostają przeniesione na następny sezon pomniejszone o 20%. Jeśli uczestnik rozgrywek ligowych nie zagra żadnego meczu w sezonie to na następny sezon zostają mu dopisane jego zdobyte do tej pory punkty pomniejszone o 50%.
  4. Po rozegranym meczu ligowym każdorazowo o jego wyniku zawodnik zobowiązany jest zawiadomić organizatora ligi wysyłając mu informację o jego rezultacie i uczestnikach biorących w nim udział (informacja powinna być wysłana do organizatora za pomocą SMS-a lub poczty elektronicznej).
  5. Organizator dostarczy wszystkim uczestnikom ligi niezbędnych informacji potrzebnych do uczestnictwa w lidze.
  6. Aktualne wyniki meczów ligowych oraz aktualny ranking uczestników ligi znajdować się będzie u organizatora ligi, a także na oficjalnej stronie internetowej Parku Wodnego „Relax”.
  7. Na kortach uczestników ligi obowiązuje „Regulamin kortów tenisowych” dostępny na obiekcie sportowym oraz na stronie http://www.wodnyrelax.pl/viewpage.php?page_id=13
  8. Zapisy do ŚLTZ w Świdwinie prowadzi organizator ligi. Zapisać można się w każdym momencie trwania sezonu tenisowego.

BGŻ Zachodniopomorskie Nieruchomości Smecz Relax Świdwin